
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 180
Distributors
pcbx
Unit Price$0.52848
Ext.Price$0.52848
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.52848 | $0.52848 |
| 10 | $0.43354 | $4.33540 |
| 25 | $0.40063 | $10.01575 |
| 50 | $0.37022 | $18.51100 |
| 100 | $0.34212 | $34.21200 |
| 300 | $0.30926 | $92.77800 |
| 500 | $0.27955 | $139.77500 |
| 1000 | $0.26423 | $264.23000 |
| 3000 | $0.26137 | $784.11000 |
